Darmowa dostawa od 300,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Wyłączniki różnicowoprądowe z członem nadmiarowoprądowym

( ilość produktów: 20 )

Wykonana zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz normami instalacja elektryczna wymaga zastosowania szeregu odpowiednich zabezpieczeń. Zastosowanie wyłącznika różnicowoprądowego z członem nadmiarowoprądowym to rozwiązanie, które nie tylko wyeliminuje ryzyko przypadkowego porażenia energią elektryczną użytkowników, ale również będzie stanowiło dobrą ochronę infrastruktury przed niekorzystnym wpływem przepięć i zwarć. W rezultacie praca sieci będzie charakteryzowała się większą stabilnością, a poszczególne komponenty wchodzące w jej skład nie będą narażone na działanie niekorzystnych czynników.

Wyłączniki różnicowoprądowe z członem nadmiarowoprądowym w ofercie Hurtowni ETAK

Jako hurtownia posiadająca wieloletnie doświadczenie w branży elektrotechnicznej doskonale rozumiemy jej potrzeby, dlatego regularnie uzupełniamy nasz katalog o nowości pojawiające się na rynku. Prezentowane w tej kategorii wyłączniki takich producentów jak Schneider, ABB oraz ETI to urządzenia, które ze względu na swoje funkcje nazywane są również kombinowanymi. Wyróżnia je zwarta i modułowa budowa co sprawia, że nie anektują tak wiele przestrzeni w szafie rozdzielczej. Ponadto ich montaż również nie sprawia większych problemów, stąd już krótko po pojawieniu się na rynku stały się bardzo popularną alternatywą dla tradycyjnych wyłączników posiadających jedynie jedną z wymienionych funkcji i wymagających dla osiągnięcia podobnych rezultatów zastosowania dwóch modułów.

Zalety wyłączników różnicowoprądowych z członem nadmiarowoprądowym

Jak już zostało wspomniane wcześniej dużą zaletą wyłączników kombinowanych jest to, że zajmują mniej miejsca w szafie rozdzielczej. To nowoczesne rozwiązanie opracowano przede wszystkim z myślą o zastosowaniu w budownictwie mieszkaniowym, i które doceniono również w infrastrukturach elektrycznych tworzonych dla obiektów użyteczności publicznej czy też komercyjnych. Komponenty te powstały przede wszystkim ze względu na zapotrzebowanie wynikające z coraz szerszego i powszechniejszego stosowania elektroniki i urządzeń elektrycznych czułych na niestabilność napięcia w sieci. Dzięki ich zastosowaniu użytkownicy są lepiej chronieni m.in. przed bezpośrednim lub pośrednim porażeniem energią elektryczną w przypadku przebicia układu, a drogi sprzęt użytkowany na co dzień zyskuje zabezpieczenie przed niekorzystnym wpływem zwarć w obrębie sieci.

Dobór wyłącznika różnicowoprądowego z członem nadmiarowoprądowym

Wyłączniki kombinowane dobierane są na podstawie ich czułości, odporności na zakłócenia różnego typu, a także selektywności. W ten sposób jeszcze przed stworzeniem infrastruktury można określić, jak będą wyglądały zastosowane zabezpieczenia wymagane przepisami. W przypadku doboru czułości możliwe jest zastosowanie urządzeń o zróżnicowanych funkcjach, które zabezpieczą użytkowników przed porażeniem, zarówno przy dotyku bezpośrednim, jak i przy dotyku pośrednim. W naszej ofercie dostępne są również modele z funkcją chroniącą przed pożarem spowodowanym upływem energii z sieci. Różnorodność funkcji oraz parametrów technicznych dostępnego w ofercie asortymentu sprawia, że dobranie stosownego rozwiązania nie sprawi instalatorowi większego problemu.

Hurtownia aparatury modułowej ETAK - duży wybór artykułów elektrotechnicznych

Dostępny w naszej ofercie asortyment to komponenty pochodzące od sprawdzonych producentów, co przekłada się na ich doskonałe parametry techniczne oraz efektywność działania. Warto zaznaczyć, że różnorodność dostępnych modeli wyłączników różnicowoprądowych z członem nadmiarowoprądowym pozwala na dobranie modelu odpowiedniego do potrzeb danej infrastruktury elektrotechnicznej. Tym samym wyłączniki te sprawdzą się zarówno jako zabezpieczenie sieci w obiektach mieszkalnych, jak i tych wykorzystywanych do prowadzenia działalności gospodarczej lub komercyjnej. Serdecznie zapraszamy instalatorów profesjonalnie zajmujących się montażem infrastruktury elektrotechnicznej do przyjrzenia się tej bardzo atrakcyjnej ofercie i zachęcamy do złożenia zamówienia.

Oferowana w tej kategorii aparatura elektrotechniczna to komponenty niezbędne do stworzenia bezpiecznej infrastruktury elektrycznej. Prezentowane w katalogu wyzwalacze podnapięciowe i wzrostowe są urządzeniami od sprawdzonych producentów, m.in. ABB oraz Schneider, stosowanymi jako uzupełnienie zabezpieczeń w sieciach jedno- i trójfazowych. Są stosowane m.in. jako dodatkowe zabezpieczenie systemów PV o mocy większej niż 6,5 kW czy też w układach zasilających maszyny przemysłowe, zapobiegając ich nagłemu uruchomieniu się w momencie przywrócenia napięcia.

Wyzwalacze podnapięciowe i wzrostowe - jaką rolę spełniają?

Te niewielkie urządzenia montowane są jako dodatkowe zabezpieczenie, zaraz obok ograniczników przepięć DC oraz wyłączników nadprądowych. Zadaniem wyzwalaczy podnapięciowych i wzrostowych jest stabilizacja pracy sieci w przypadku wahań napięcia lub jego awaryjne odcięcie w przypadku wystąpienia zagrożenia pożarowego. Nie dziwi więc fakt, że przy obecnej popularności fotowoltaiki znalazły zastosowanie właśnie w systemach bezpieczeństwa stosowanych w instalacjach o mocy powyżej 6,5 kW. Odłączając awaryjnie część DC w przypadku pożaru ograniczone zostaje ryzyko porażenia prądem osób uczestniczących w akcji gaśniczej. Należy bowiem pamiętać, że panele słoneczne w systemach PV produkują energię tak długo, jak długo wystawione są na działanie jej źródła, co w przypadku braku stosownego systemu awaryjnego odłączającego prąd stały bardzo utrudnia działanie służb ratunkowych.

Wyzwalacze podnapięciowe w instalacjach elektrycznych

Podobnie jak modele wzrostowe wykorzystywane są jako dodatkowe zabezpieczenia instalacji elektrotechnicznych. Są to wyzwalacze o niewielkich rozmiarach umożliwiające awaryjne odłączenie zasilania poprzez uruchomienie łącznika mechanizmowego. Zastosowane między innymi w instalacjach przemysłowych, zapobiegają nagłemu ponownemu uruchomieniu się maszyny w przypadku, kiedy z powodu spadku poziomu mocy w sieci nastąpiło jej zatrzymanie, a ponowny i niekontrolowany rozruch mógłby negatywnie wpłynąć na jej działanie. Mają też zastosowanie w rozdzielniach elektroenergetycznych i w systemach ochrony przeciwpożarowej, np. w instalacjach fotowoltaicznych. Ze względu na sposób działania wyzwalacze podnapięciowe dzielą się na te działające bezzwłocznie oraz na urządzenia z opóźnionym odpadaniem.

Wyzwalacze wzrostowe - aparatura uzupełniająca zabezpieczenie sieci

Cechą charakterystyczną modeli wzrostowych jest sposób ich instalacji wymagający zastosowania łączników mechanicznych. Jest to zabezpieczenie sieci umożliwiające przerwanie obwodu w momencie wytworzenia się nagłego wzrostu napięcia. Innymi słowy - są odpowiedzialne za awaryjne wyłączenie wyłącznika. Co za tym idzie, urządzenia te pozwalają na skuteczną ochronę sprzętu elektrycznego oraz innych elementów infrastruktury elektrotechnicznej przed groźnymi skutkami przeciążenia lub zwarcia w obrębie instalacji. Wyzwalacze wzrostowe dostępne w ofercie hurtowni ETAK to modele doskonale sprawdzające się w swojej roli, które chętnie wykorzystywane są przez profesjonalnych instalatorów w budowanych sieciach.

Gdzie zamówić wyzwalacze wzrostowe i podnapięciowe?

Zajmując się zawodowo montażem instalacji elektrotechnicznych, w tym również fotowoltaicznych, zawsze warto zaopatrywać się w komponenty od sprawdzonych producentów u renomowanego sprzedawcy. Hurtownie ETAK to jedne z najbardziej polecanych na rynku miejsc, w których zamówić można m.in. wyzwalacze wzrostowe oraz napięciowe, wyłączniki różnicowoprądowe z członem nadmiarowoprądowym, a także wiele innych komponentów stanowiących zabezpieczenie m.in. przemysłowej infrastruktury elektrotechnicznej czy też instalacji fotowoltaicznych, co wymagane jest obecnie nowymi przepisami budowlanymi i przeciwpożarowymi. Ponadto, profesjonaliści składający hurtowe zamówienia poprzez naszą stronę internetową mogą też liczyć na atrakcyjne propozycje cenowe. Zapraszamy więc do kontaktu i zakupu oferowanej na stronie hurtowni ETAK aparatury modułowej.

pixel